ss patii pivot
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Top Pivot |
| Door Thickness | 8–10 mm |
| Load Capacity | Up to 60 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Suitable Door | Glass Door |
| Opening Angle | 100° |
| Size | 3 Inch |
| Hinge Type | Eingesg, ss patti pivot,sqare patti |
| Thickness | 3 mm |
| Brand | SARASWATI STEEL |
Minimum order quantity: 500 Piece
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India