Providing you the best range of stainless steel main door handle, stainless steel door handles and stainless steel handles with effective & timely delivery.
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Handle Set Configuration | Handle Set Only |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Type | Pull Handle |
| Finish | Polished / Glossy |
| Usage/Application | Home |
| Size | 200mm (8 inch) |
| Color | White |
| Material Grade | SS 304 |
| Diameter | 22 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Handle Set Configuration | Bathroom Set (Knob) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Finish | Polished / Glossy |
| Size | 250mm (10 inch) |
| Material Grade | SS 304 |
| Diameter | 32 mm |
| Length | 4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
| Material | SS |
| Usage | Interior Door |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Pull Handle |
| Material | Stainless Steel |
| Size (Length/C-C) | 160 mm (6 inch) |
| Material Grade | SS 304 |
| Usage/Application | home, office |
| Finish | Glossy / CP |
| Ideal For | Door |
| Mounting Type | On Rose |
| Handle Design | Pull / Bar |
| Size | 6in to 12in |
| Finish Type | cp, matte, gold, antique |
| Packaging Type | box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India