Our product range includes a wide range of glass stud ss 202, s s glass stud, stainless steel glass railing stud and stainless steel glass standoff.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Stud Type | Round |
| Length | 1” to 12” size avelebal glass stud |
| Stud Diameter | 16 mm to 23 mm |
| Grade | SS202 |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Finish | Maat |
| Stud Length | 50 mm |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Brand | Saraswati |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box peking in par size in to avelebal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Stud Type | Round |
| Length | 6 Inch |
| Stud Diameter | 16 to 23 mm |
| Grade | SS202 |
| Finish | Glosse |
| Stud Length | 38 mm |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Stud Type | Round |
| Length | 6 Inch |
| Stud Diameter | 1 to 12 inch |
| Grade | SS202 |
| Finish | Glosse |
| Stud Length | 75 mm |
| Glass Thickness | 15 mm |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle SS handle ,Spigot ,SS Glass Stud ,SS Door Knob And More
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Brand | Saraswati Steel |
| Weight | 125 g |
| Capacity | 1 kg |
| Thickness | 1.5 mm |
| Storage Capacity | 6 Glasses |
| Finish | Glosse |
| Product Type | Plate Holder |
| Country of Origin | Made in India |
Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle SS handle ,Spigot ,SS Glass Stud ,SS Door Knob And More
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India