Our range of products include l jula clip, poyet fiting 38x50 and glass railing bracket.
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | End Cap |
| Fitting Material | Stainless Steel |
| Steel Grade | SS304 |
| Usage/Application | Home |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Suitable Pipe Size | 38.1 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Patch Type | Bottom Patch |
| Compatibility | With Floor Spring |
| Material | Stainless Steel |
| Suitable For | Door |
| Grade | SS304 |
| Finish | Satin |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Type | Bottom Patch |
| Weight | 1 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Glass Use | Partition |
| Glass Thickness | 6 mm |
| Fitting Material | Stainless Steel |
| Body Material | SS 304 |
| Steel Grade | SS304 |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Color | Brown |
| Finish | Mirror |
| Clamp Shape | D Shape |
| Roof Top | Without Roof |
| Material | Steel |
| Seating Capacity | 2 Seater |
| Product Type | L zula gold |
| Weight | 1 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India