Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer ss mirror cap and ss square mirror cap.
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Shape | Round |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Size | 12inch (Length) |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Established in the year 2022 , Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle & Many Items.
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Bracket Type | Glass Clip |
| Grade | C26000 |
| Material | Stainless Steel |
| Suitable Glass Thickness | 4 mm |
| Finish | SS Finish |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Load Capacity | 11 to 20 kg |
| Design | Square |
| Shape | plain |
| Size | 19 to 50 mm |
Established in the year 2022 , Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle & Many Items.
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India