Offering you a complete choice of products which include d stainless steel glass connector, glass l connector (304), glass point fitting and stainless steel railing accessories.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Joint Angle | 90 Degree |
| Material | Stainless Steel |
| Connector Type | D |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Grade | SS304 |
| Finish | Mirror |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Surface Finishing | Polished |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS304 |
| Corrosion Resistance | Yes |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Glass |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Single Point |
| Suitable Glass Thickness | 12 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting | Wall Mount |
| Arm Configuration | 2 Way |
| Model Number | 1001 |
| Rust Proof | Yes |
| Surface Finish | Glosse |
| Country of Origin | Made in India |
Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle SS handle ,Spigot ,SS Glass Stud ,SS Door Knob And More
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Accessory Type | Handrail Support |
| Material Grade | SS 304 |
| Accessory Material | Stainless Steel |
| Steel Grade | SS202 |
| Usage/Application | Railing Fitting |
| Design | Round / sqare |
| Surface Finish | Satin Finish |
| Suitable Pipe Size | 38.1 mm |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Material | 304 |
| Diameter | 0 digree,90digree,180digree |
Minimum order quantity: 500 Piece
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India