Offering you a complete choice of products which include ss main door handle and round d handles / cabinet handle / s s handle /door handle.
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Handle Set Configuration | Complete Set (Key) |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS 202 |
| Handle Type | Pull Handle |
| Length | 6 to 12 inch |
| Finish | Polished / Glossy |
| Mounting Type | Single Side |
| Usage/Application | Home |
| Size | 200mm (8 inch) |
| Color | White |
| Material Grade | SS 304 |
| Diameter | 32 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Established in the year 2022 , Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle & Many Items.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Finish | SS Matt |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Color | Silver |
| Tube Diameter | 12 mm |
| Handle Type | Pull Handle |
| Application | Cabinet Door |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 8 inch |
| Size | 6 inch |
Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle SS handle ,Spigot ,SS Glass Stud ,SS Door Knob And More
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India