Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer stainless steel display hooks, ss display hook, stainless steel profile display hook, stainless steel jali dispay hook and stainless steel hooks.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Display System | Display Hook |
| Material | Stainless Steel |
| Hook Type | Utility Hook |
| Installation Type | Screw in |
| Size | 4 to 12 inch Length |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finishing | Polished |
| Head Shape | Round |
| Usage | For Cloth Hanging |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Grade | SS202 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Arm Length | 4 to 12 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Size | 4” to 12” |
| Dimension | 5 mm |
| Size/Dimension | 4"/6"/8"/10"/12" |
| Height | 100 mm to 300 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Arm Length | 4 to 12 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Type | profile display hook |
| Size | 4” to 12” |
| Color | Silver |
| Dimension | Round |
| Height | 4” to 12” |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Arm Length | 4 to 12 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Jali dispay hook |
| Size | 4” to 12” |
| Color | Silver |
| Dimension | Round |
| Height | 4” to 12” |
| Product Type | Hardware |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | J Hook |
| Type/Form | Photo Frame Hook |
| Length | 4" to 12" |
| Material Grade | 202 |
| Wire Size | 5 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Material | 202 |
| 4" to 12" | 30 kg |
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India