We are a leading Manufacturer of stainless steel glass d bracket, stainless steel d glass bracket / glass holder, stainless steel d type glass shelf bracket 2 inches 8 to 12 mm silver and d bracket from Rajkot, India.
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Use Type | Glass Clamp |
| Opening Size | 6 TO 12 MM |
| Body Material | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | D |
| Size | 2inch (Length) |
| Usage/Application | For Glass Door Fitting |
| Color | Silver |
| Corrosion Resistance | Yes |
Minimum order quantity: 1500 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | D |
| Country of Origin | Made in India |
Saraswati Steel is the leading Manufacturing , Wholesaler , Trader of Door Handle SS handle ,Spigot ,SS Glass Stud ,SS Door Knob And More
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Glass Thickness | 6 , 8 , 10 , 12 mm |
| SS Grade | SS 202 |
| Material Grade | SS 202 |
| Shape | D |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Finishing Type | Chrome |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Use Type | Glass Clamp |
| Opening Size | 6 to 12 mm |
| Body Material | Brass |
| Shape | D |
| Size | 2x6,2x8,2x10&2x12 |
| Material Grade | Brass |
| Finishing Type | Chrome |
| Brass D bracket | 13 g |
Kuldip Patel (CEO)
Saraswati Steel
Ground Floor, Plot No.1, Revenue Survey No.143, -, Kothariya Ring Road, Kothariya, Near Kamnath Way, Bridge
Rajkot - 360002, Gujarat, India